Zadzwoń i zapytaj o dostępne terminy 2024 tel. 731 156 236

Uzdrowisko Polanica Zdrój – dlaczego warto?

Rehabilitacja i wypoczynek w uzdrowisku

Uzdrowiska w dzisiejszych czasach to już nie tylko uzdrowiska w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Wraz z biegiem lat i rozwojem pełnią one również funkcję wypoczynkową i kulturalną dla całych rodzin. Organizowane imprezy i wydarzenia kulturalne przyciągają turystów z całego świata. Inwestycje w infrastrukturę turystyczną, drogową, rozwój bazy noclegowej sprzyjają rozwojowi turystyki górskiej, rodzinnej i aktywnej w uzdrowiskach. Rozwój infrastruktury drogowej, komunikacyjnej w całej Polsce powoduje, że podróżowanie z jedno krańca Polski na drugi nie jest już tak problematyczne i uciążliwe jak dawniej. Szybkie koleje, drogi szybkiego ruchu i autostrady znacznie ułatwiają podróżowanie.

Polanica Zdrój - Wyjątkowe miejsce na mapie Polski

Polanica Zdrój to małe miasteczko uzdrowiskowe w pełni przygotowane na potrzeby kuracjuszy. Duża liczba atrakcji regionu oraz organizowane imprezy i wydarzenia kulturalne przyciągają turystów z całej Polski. Nie da się ukryć, że w Polanicy Zdroju jest gdzie pójść, dobrze zjeść i aktywnie odpocząć. Jako baza wypadowa idealnie sprawdzi się do zwiedzania największych atrakcji regionu:
– Góry Stołowe ze szczytem Szczeliniec Wielki 919 m.n.p.m. i Błędnymi Skałami
– Stare Miasto Kłodzko z zabytkową twierdzą i muzeum
– Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku
– Pobliskie uzdrowiska – Kudowa Zdrój z kaplicą z ludzkich czaszek, Lądek Zdrój, Duszniki Zdrój
– Kopalnia Złota w Złotym Stoku
– Kopalnia antracytu w Nowej Rudzie
– Tajna Kwatera Hitlera czyli podziemne miasto Osówka
– Sztolnie walimskie
– Jaskinia niedźwiedzia w Kletnie
– Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim

Stąd jest również blisko do czeskiej Pragi i skalnego miasta Adrspach w Czechach. 

Możliwości zwiedzania jest dużo więcej. Region Ziemi Kłodzkiej to również dobre miejsce dla bardziej aktywnych. Organizowane tu spływy pontonowe i kajakowe rzeką Nysą cieszą się dużą popularnością. Są tu liczne górskie ścieżki rowerowe, piesze trasy i wiele niskich szczytów Korony Sudetów, które warto zobaczyć. Zimą region oferuje także otwarte stoki narciarskie i trasy dla narciarzy biegowych. Odpoczywając w kotlinie kłodzkiej warto przejść się lokalnymi szlakami górskimi, które zachwycają naturalnym pięknem.

 

Wypoczynek i rehabilitacja, czyli przyjemne z pożytecznym

Wraz z rozwojem Polanicy pojawiają się coraz nowocześniejsze obiekty, które oferują wypoczynek i jednocześnie możliwość poprawy swojego zdrowia. Jednym z nich jest Nowy Zdrój Centrum Zdrowia i Wypoczynku położony blisko Parku Zdrojowego. Ten nowoczesny obiekt oferuje swoim gościom wypoczynek i rehabilitację w komfortowych warunkach. Duże przestrzenie, nowoczesny design, prywatna strefa basenowa i parking podnoszą znacząco komfort pobytu.

Zmiany cywilizacyjne, siedzący tryb życia, codzienny stres powodują, że coraz częściej skarżymy się na dolegliwości bólowe. Nowy Zdrój wychodząc naprzeciw tym zmianom stworzył ofertę dedykowaną dla osób, które borykają się z problemami układu ruchu. Nowy Zdrój posiada nowoczesną i największą na tym terenie bazę zabiegową. Komfortowe gabinety i wyspecjalizowana kadra profesjonalistów są niewątpliwym atutem ośrodka. Zabiegi kinezyterapeutyczne, fizykalne oraz balneologiczne pomocne są w leczeniu dolegliwości ruchowych, zwyrodnień, napięć mięśniowych, problemów kostnych, stanów zapalnych, urazów a nawet problemów z krążeniem.

Ale Nowy Zdrój swoją ofertą obejmuje również pobyty rodzinne, firmowe oraz oferty specjalne – świąteczne, sylwestrowe, andrzejkowe.

Bliskość parku zdrojowego, mnogość alejek i tras spacerowych w pobliskim parku zdrojowym oraz tras pieszych i rowerowych w okolicy sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Szczególnie polecanym przy schorzeniach układu ruchu, które leczone są w Nowym Zdroju.

Wraz ze zmieniającym się światem i potrzebami turystów uzdrowiska modyfikują swoją ofertę stając się atrakcyjne nie tylko dla kuracjuszy. Nikogo nie dziwi więc oferta balu sylwestrowego czy aktywnego pobytu wakacyjnego w ich ofertach. Wiele prywatnych ośrodków posiada obecnie w swojej ofercie pobyty łączące wypoczynek z elementami rehabilitacji. Dlatego też rozważając kierunki wyjazdów warto przejrzeć ofertę uzdrowisk i ich propozycji pobytów.

Chętnie odpowiemy na pytania

Zadzwoń na nasz numer informacyjny: tel. 575 101 487
Napisz do nas na adres email: pfron@nowyzdroj.pl

Przewiń na górę