Zadzwoń i zapytaj o dostępne terminy 2024 tel. 731 156 236

Jak się przygotować na turnus rehabilitacyjny?

Przygotowania do wyjazdu na turnus rehabilitacyjny

Przed wyjazdem na rehabilitację warto zaplanować co zabierzemy ze sobą oraz jak dostaniemy się do hotelu Nowy Zdrój.  Turnusy PFRON w hotelu Nowy Zdrój realizowane są z dużym zaangażowaniem. Dużą wagę przywiązujemy do komfortu pobytu dlatego najpotrzebniejsze przedmioty znajdą Państwo w pokoju hotelowym. 

W każdym pokoju hotelowym znajdują się: TV, internet, telefon, czajnik, suszarka, prysznic, woda mineralna (nieuzupełniana), kubki+łyżeczki, ręczniki, balkon lub taras. Powierzchnia pokoi wynosi 22m2-27m2. Istnieje możliwość wynajęcia lodówki za dodatkową opłatą. 

Rzeczy niezbędne, które każdy kuracjusz powinien zabrać ze sobą:

  • wygodny strój sportowy do ćwiczeń 
  • wygodne buty sportowe 
  • niezbędne lekarstwa
  • dokumentacja medyczna (historia choroby, wypisy, przebyte kuracje, lista leków, wyniki badań)

Planując bagaż warto zabrać ze sobą artykuły higieniczne, kosmetyki oraz dodatkowy ręcznik do zabiegów brudzących (np. okłady borowinowe). Nie ma potrzeby pakowania innych ręczników ponieważ te są dostępne w każdym pokoju. 

Jak przebiega rehabilitacja PFRON w hotelu Nowy Zdrój?

Po przyjeździe do hotelu należy udać się do recepcji i zameldować się. Następnie można udać się do pokoju i rozgościć.

Najważniejsze informacje dotyczące turnusu, takie jak: godziny posiłków i informacje o dietach, godziny wizyt lekarskich oraz informacje organizacyjne otrzymają Państwo u opiekuna turnusu. Można również zadzwonić pod numer telefonu 731 156 236. 

W dniu przyjazdu, w godzinach popołudniowych prosimy o udanie się na wizytę lekarską o wyznaczonej godzinie. Podczas wizyty lekarskiej doktor zaordynuje zabiegi zgodnie ze wskazaniami zdrowotnymi.

Następnie przygotowana zostanie karta zabiegowa. Gotową kartę zabiegową można odebrać w recepcji głównej, tego samego dnia o wyznaczonej godzinie. Kartę zabiegową należy zabierać ze sobą na wszystkie zabiegi. Znajdują się na niej informacje dotyczące zaordynowanych zabiegów, godzin zabiegów oraz numery gabinetów, w których zabiegi zostaną wykonane.

W dniu przyjazdu odbędzie się spotkanie organizacyjne na którym opiekun turnusu przekaże najważniejsze informacje i odpowie na pytania.

Pierwsze zabiegi rozpoczną się w poniedziałek rano. Prosimy o sprawdzenie na karcie zabiegowej godziny pierwszego zabiegu, i numeru gabinetu oraz o udanie się do naszej bazy zabiegowej na poziomie -1. Wszystkie zabiegi odbywają się na poziomie -1. Na poziom -1 można zjechać windą lub zejść główną klatką schodową.

Na wszystkie pytania dotyczące zabiegów leczniczych, zabiegów SPA, rezerwacji nowych zabiegów czy przebiegu leczenia odpowie recepcja zabiegowa znajdująca się na poziomie -1.

Wszelkie problemy zdrowotne należy zgłaszać rehabilitantom oraz fizjoterapeutom na poziomie -1. Do Państwa dyspozycji przez cały czas trwania turnusu pozostaje opiekun. 

Chętnie odpowiemy na pytania

Zadzwoń na nasz numer informacyjny: tel. 575 101 487
Zadzwoń do opiekuna turnusu: tel. 731 156 236

Napisz do nas na adres email: pfron@nowyzdroj.pl

Przewiń na górę